Ana Sayfa / Doğalgaz Faturası Ödeme / Ankara Doğalgaz Faturaları

Ankara Doğalgaz Faturaları

Günümüzde üretilen enerji üretim maliyetleri nedeniyle artık kullanılmayan bir enerji türü olmuştur. Bunun yerine yerin yüzlerce metre altından çıkarılan ve kullanım maliyeti çok düşük olan doğal gaz kullanılmaktadır. Doğal gaz hava kirliliği yaratmadığından ve birim başına verimliliği en yüksek enerji türü olduğu için oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle yurt dışından boru hatları ile taşınan ve evlerimize kadar getirilen doğal gaz kullanım bedelleri dağıtım firmalarınca faturalandırılır ve adreslerimize gönderilir. Adreslerimize gelen faturalar için belirli ödeme süreleri verilir ve bu süreler içinde ödeme yapmamız istenir. Bizlerde bu süreler içinde doğal gaz fatura borcumuzu ödemek zorundayız.

Doğal gaz faturalarını ödemek için bir çok alternatif yöntem olsa da oturduğumuz yerden, zaman ve emek harcamadan, sıra beklemeden doğal gaz faturası ödemesi yapmak mümkündür. İnternet erişimi olan bir bilgisayar ile müşterisi olduğumuz bankanın internet sayfasına erişim sağlar ve müşteri numarası, şifremiz ve tek kullanımlık şifre ile banka internet sistemine giriş yapmış oluruz. Sayfanın sol tarafında bankacılık işlemlerinin yer aldığı tablodan ödemeler sekmesine tıklayarak ödemeler sayfasının açılmasını sağlarız. Yeni açılan sayfada fatura ödeme sekmesini tıklarız ve yeni açılan sayfada doğal gaz faturası ödeme sekmesine tıklarız. Yeni gelen sayfada doğal gaz dağıtım firmasının adını bulup onaylarız ve fatura numarası isteyen kutucuğun belirmesini bekleriz. Yeni sayfada açılan kutucuğa doğal gaz faturasında bulunan numarayı yazarak ekranda dijital faturamızın belirmesini bekleriz. Ekranda doğal gaz faturası ve kullanım bedeli belirdikten sonra ödeme yapacağımız hesabı seçerek ödeme onayı veririz. Onay işleminden sonra ekrana ödeme yapıldığına dair bilgi ve dekont gelir. Ekrana gelen dekontu yazdırarak doğal gaz fatura borcu ödemesi yapmış oluruz.

Hakkında admin

Dikkatinizi Çekebilir

Kış Öncesi Bakımın Doğalgaz Faturasına Faydası

Eğer siz de kış aylarında doğalgaz faturalarından yakınıyorsanız, doğalgaz kombilerinin kış ayları öncesinde bakımını ihmal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir